The price of 1 kg (~ 35 oz.) of white rice in Vejle is kr16
Are you moving to Vejle? Do you know how much money you will need there to maintain your current standard of living?
Find out what is the real equivalent in Vejle of your current salary and improve your chances of a happy relocation.
Get a Salary Calculation for Vejle